USŁUGI ZARZĄDZANIA DRUKIEM

RAM-SERWIS Sp. z o.o. będąc od 1996 roku autoryzowanym serwisem urządzeń drukujących OKI rozszerzył swoją ofertę o grupę produktów Executive Series  wraz z kontraktami serwisowymi w 2012r. Jest to projekt realizowany współnie z OKI Printing Solutions Polska. Kontrakt serwisowy od strony klienta to outsourcing opieki serwisowej nad urządzeniami drukującymi. Opieka ta zawiera wszystkie koszty zużywanych materiałów oraz świadczonych usług w tym:

 

 • koszt robocizny i dojazdu do klienta w godzinach pracy serwisu
 • koszt wymiennych części zamiennych
 • opiekę serwisu – dokonywanie napraw i przeglądów okresowych urządzenia
 • dostawę materiałów eksploatacyjnych (tonery, pasy transmisyjne, fusery, bębny) z wyjątkiem papieru

Obsługa systemu wymaga od operatora wykonywania tylko części czynności obsługowych i konserwacyjnych, które nie są objęte umową. W zakres tych czynności wchodzi m.in.: dokładanie papieru, wymiana wcześniej dostarczonych materiałów eksploatacyjnych (tonery, bębny).

 

Klient rozlicza się z RAM-SERWIS miesięcznie na podstawie ilości wykonanych wydruków, wnosząc opłatę za każdą stronę A4 lub A3.

Co to oznacza dla klienta?

Dla klienta podpisującego umowę o pełna opiekę serwisową to korzyści w postaci:

 

 • oszczędności czasu
 • braku dodatkowych zadań
 • jedna faktura za opiekę serwisową
 • jeden kontakt
 • dłuższa gwarancja na urządzenie
 • jasno określone, elastyczne koszty
 • bezpieczeństwo
 • oszczędność pieniędzy

 

Standardowo kontrakt serwisowy podpisywany jest na okres 36 miesięcy

 

Nasi specjaliści są gotowi wykonać audyt Państwa obecnej struktury i kosztów drukowania oraz przedstawić ofertę na nasze usługi, dzięki którym możecie Państwo zaoszczędzić czas i koszty związane z drukowaniem, kopiowaniem i skanowaniem dokumentów.

Przy odpowiedniej liczbie deklarowanych wydruków, poziomie pokrycia strony i doborze sprzętu drukującego koszt jednego wydruku w wersji mono może osiągnąć poziom zaledwie kilku groszy!

Przedstawimy dokładną kalkulację kosztów wydruków po analizie standardowych Państwa wydruków i określeniu poziomu pokrycia strony co decyduje o kosztach zużycia tonerów, określimy optymalny poziom deklarowanej liczby wydruków oraz zaoferujemy optymalny dla Państwa sprzęt drukujący.

 

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym z naszymi specjalistami:

druk@ramserwis.pl


OKI Printing Solutions - technologia

Drukarki OKI w większości oparte są na technologii LED (Light Emitting Diode) i podobnie jak drukarki laserowe zaliczane są do tej samej grupy urządzeń elektrofotograficznych, gdzie obraz wydruku tworzony jest na polaryzowanym falą elektromagnetyczną (światłem) obracającym się elemencie światłoczułym a następnie obraz ten przenoszony jest na papier przez proszek tonera i utrwalany jest na papierze termicznie i mechanicznie. W obydwu przypadkach źródło światła polaryzujące bęben światłoczuły odzwierciedla jedną horyzontalną linię obrazu. Jedyną różnicą pomiędzy drukarkami laserowymi i drukarkami LED jest sposób generowania źródła światła: wiązka laserowa i odpowiednio listwa LED emitująca światło o zbliżonej do wiązki laserowej długości. Również w obydwu przypadkach światło poddawane jest obróbce optycznej. W drukarkach laserowych promień światła przechodzi przez soczewki i odbijając się od wirujących zwierciadeł wielobocznych kierowany jest na bęben światłoczuły. W drukarkach LED światło przechodząc przez ogniskujące soczewki bezpośrednio kierowane jest na bęben światłoczuły.

Zastosowana w drukarkach LED technologia posiada szereg zalet, z których najważniejsze to:

 • - niewiele elementów ruchomych, prosta konstrukcja – większa niezawodność
 • - obraz jest ostry i równomiernie naświetlony na całej szerokości
 • - mniejsze rozmiary

 

Niewątpliwymi cechami produktów OKI jest łatwa obsługa, rozległa funkcjonalność i nieograniczone możliwości drukowania indywidualnego sieciowego łącznie z drukiem utajnionym, w podstawowym formacie A4 i A3 jak również w nietypowych formatach i na nietypowych nośnikach zarówno w mono jak i kolorze. Dodatkowo seria drukarek kolorowych umożliwia drukowanie wizytówek, banerów (do 120 cm). Istotnym wyróżnikiem drukarek OKI jest również rozdzielność bębna i tonera (wszystkie modele z wyjątkiem serii B6000), co oznacza, że wymienia się tylko zużyte materiały - pozostałe mogą pracować dalej. Kolorowe drukarki OKI należą do unikalnych na rynku drukarek jednoprzebiegowych. Oznacza to m.in. płaskie prowadzenie papieru, przez co jest on mniej podatny na zacięcia. Ergonomia drukarek pozwala również na łatwy dostęp do materiałów eksploatacyjnych i zaciętego papieru.

Informacje dzięki uprzejmości OKI Printing Solutions

powrót